Wielokrotnie wystawiany na całym świecie sprzedaż soundtracku

Information

Added: 2017-07-03
Category: en

Tags article
art

Proscenium skonstruowano z rusztowań, na które wspinali się wykonawcy.

Brak czwartej ściany był widoczny również w oryginalnej broadwayowskiej produkcji, scena była całkowicie otwarta, bez kurtyny i mechanizmów. Ben 'Horgan, reżyser premiery na Broadwayu, był wcześniej zaangażowany w eksperymentalny ruch teatralny 77 , toteż przy współpracy z autorami zwiększył ilość eksperymentalnych aspektów widowiska 87Aktorzy odgrywają kilka równych ról w spektaklu, czasem nawet zmieniają je kilkakrotnie (jak w psychodelicznej podróży Claude w akcie 2) w tej samej scenie. Fuzz zaczerpnął twórczo ze spektaklu Viet Swing, w którym występowali uprzednio obaj twórcy libretta 87 Zainspirował ich ciąg scen niekoniecznie powiązanych ze sobą chronologicznie, wykorzystanie aktorów odgrywających wiele ról w czasie tego samego przedstawienia.

Naga scena była zainspirowana autentycznym obnażeniem się przez dwóch mężczyzn, którzy zdjęli ubrania simply by antagonizować policję podczas nieformalnego spotkania antywojennego w Inner Parku) 1 2 5 Pojawiła się dopiero w spektaklu broadwayowskim w Biltmore Movie theater. Podczas bisu plemię zwykle powraca z utworem Let the Sunshine At home wchodząc na widownię i wciągając publiczność na scenę carry out tańca. Trzy białe członkinie plemienia opowiadają, dlaczego lubią ciemnoskórych (Black color Teenager), w odpowiedzi trzy ciemnoskóre zachwalają białych chłopców (White Lads).

Claude wraca z komisji poborowej, a pozostali członkowie odtwarzają wyimaginowaną rozmowę rekrutacyjną komentując: biali wysyłają czarnych work out walki z żółtymi, next to bronić ziemi skradzionej czerwonym. Czterech członków plemienia odczuwa w transie Electric powered Blues. Skrypt ulegał bowiem znaczącym modyfikacjom w kolejnych produkcjach.

Poniższe podsumowanie fabuły opiera się na scenariuszu premierowego spektaklu z Broadwayu (1968). W marcu 2010 dzieło wystawiono w Aged San Juan w Puerto Rico (w reżyserii Yinoelle Colón). Kanadyjska produkcja z Montrealu w 1985 była siedemdziesiątą profesjonalną od chwili prapremiery 38 W latach 1990 - 1993 objazdowa produkcja podróżowała po całej Europie 41 , po upadku muru berlińskiego spektakl dotarł po raz pierwszy acts Libanu, Republiki Czeskiej.

Castelli zadecydował, aby spektakl był wystawiany w lokalnym języku każdego kraju 61 Oryginalny scenariusz był dokładnie przetłumaczony, lecz zawierał różne lokalne odniesienia (nazwy ulic, lokalni politycy i celebryci). Wprowadzeniem musicalu na sceny zagraniczne zajął się Bertrand Castelli, producent wykonawczy premiery na Broadwayu 60 , mający kontakty w kręgach paryskiej sztuki. Premiera odbyła się 14 kwietnia, producentami byli: Freely available Theatre i Brytyjczyk Cameron Mackintosh Wystąpiła prawie cała obsada z Nowego Jorku 58 , spektakl został zamknięty w dniu 4 września 2010 roku 59 Produkcja otrzymała w większości entuzjastyczne recenzje.

Broadwayowska produkcja z 2009 została w 2010 roku przeniesiona complete Gielgud Theater na Western side Endzie. Komponował mając dostarczane gotowe teksty libretta 11 Pierwsza, wstępna wersja musicalu powstała w 3 tygodnie 5 , zawierała utwory I acquired Living, Ain't Grown Rejection, Everywhere Do you Enthusiasm. Rado i Ragni przedstawili swój projekt producentowi Ericowi Blau, który przez wspólnego znajomego skontaktował ich z kanadyjskim kompozytorem Galtem MacDermotem 9 - twórcą już utytułowanym (. Grammy Settlement w 1961) 6 10 , wyraźnie kontrastującym osobowością z przyszłymi współpracownikami (krótkowłosy, żonaty i mający już czworo dzieci oraz nie wiedzący nic subkulturze hippisowskiej) 2 Mimo in the direction of zdecydował się skomponować muzykę sorts out steel afterward rollowego przedstawienia.

Wielokrotnie wystawiany na całym świecie, sprzedaż soundtracku pierwszego broadwayowskiego wykonania przekroczyła 3 miliony sprzedanych egzemplarzy.